PÖTTINGER rozširuje svoje produktové portfólio

Komentáre vypnuté na PÖTTINGER rozširuje svoje produktové portfólio

Tradičné rakúska spoločnosť PÖTTINGER rozširuje svoju ponuku strojov pre spracovanie pôdy. Od 1. augusta 2021 budú na poliach vo farbách PÖTTINGER pracovať nové stroje pre rastlinnú výrobu. Týmto krokom Pöttinger vyplní medzeru vo svojom výrobnom programe. Vďaka riešeniu od spoločnosti CFS (Cross Farm Solution) Stoitzendorf, ktorá je tiež rakúskym výrobcom poľnohospodárskych strojov, našla spoločnosť PÖTTINGER toho pravého partnera. Podrobnosti o sľubných strojoch budú postupne predstavené na jar 2021.

dlhoročná tradícia

V tomto roku oslávi Pöttinger 150 rokov histórie. Od svojho založenia sa venuje vývoju a výrobe strojov pre zber krmovín. Akvizíciou spoločnosti Bayerische Pflugfabrik v nemeckom Landsbergu v roku 1975 sa tiež zaoberá výrobou strojov pre spracovanie pôdy. Tradičné spoločnosť koná vždy podľa pulzu doby a vďaka neustálemu vývoju svojich strojov potvrdzuje svoje meno.

Nové produkty pre rastlinnú výrobu

Požiadavky na zníženie chemickej ochrany rastlín, štátne dotačné programy a rastúci dopyt po udržateľne vyrábaných potravinách neustále mení výrobné metódy v poľnohospodárstve. Poľnohospodári čelí novým výzvam pri pestovaní plodín, čo má vplyv aj na použitú poľnohospodársku technológiu. Dopyt je po užívateľsky orientovaných, flexibilných a efektívnych strojoch. PÖTTINGER na to teraz má odpoveď pomocou rôznych rotačných a radličkových plečiek aj brán. Stephan Ackermann, vedúci produktového manažmentu, zdôrazňuje: „Pri rozširovaní nášho produktového portfólia pre poľnohospodárstvo na ornej pôde bolo pre nás, samozrejme, dôležité, aby stroje spĺňali vysoké štandardy, tj. Ľahkú ovládateľnosť, vysokú výkonnosť, prevádzkovú spoľahlivosť a životnosť. Produkty od CFS presne spĺňajú tieto požiadavky a vhodne rozširujú náš existujúci sortiment. „Popri prevzatia produktov budú obaja zakladatelia CFS, Andreas Egelwolf a Leopold Rupp, rovnako ako ďalšie skúsení spolupracovníci, aktívne podporovať PÖTTINGER aj v budúcnosti. Oficiálne nastúpi do spoločnosti PÖTTINGER od 1. augusta 2021. Miesto vo Stoitzendorfu bude prevádzkované ako kompetenčné centrum s dôrazom nielen na ďalší vývoj, ale aj na výrobu vlastných strojov.

dobrý začiatok

Do oficiálneho uvedenia 1. augusta 2021 prebehne ešte mnoho príprav, ako je integrácia systémov a procesov, školenia zamestnancov atď. „Sme presvedčení, že prevzatím výrobkov a spolupracovníkov od CFS sme urobili dôležitý krok do budúcnosti. S týmto novým produktovým segmentom prekonávame medzeru, ktorú sme predtým mali pre poľnohospodárstvo na ornej pôde. Vďaka nášmu partnerovi sú naše kompetencie v tomto sektore vynikajúce a je zaistená naša ďalšia cesta k úspechu v technológiách pre rastlinnú výrobu, „je presvedčený hovorca manažmentu Gregor Dietachmayr.

Share this: