Ako naištalovať vašu robotickú kosačku Husqvarna

Komentáre vypnuté na Ako naištalovať vašu robotickú kosačku Husqvarna
Začnite tým, že si prezriete váš trávnik. Aby ste minimalizovali riziko, že dôjde k uviaznutiu alebo poškodeniu vášho stroja, z trávnika musia byť odstránené kamene, vetvičky, náradie, hračky a podobné prekážky. Ak je však tráva vyššia než desať centimetrov, odporúčame, aby ste naposledy pokosili trávnik bežnou rotačnou kosačkou.

1. Umiestnenie nabíjacej stanice


Nabíjaciu stanicu umiestnite na rovný povrch uprostred pracovnej plochy s volným priestorom okolo nej. Ideálne tak, aby na stanicu nesvietilo prime slnko, nebola v dosahu zavlažovacích postrekovačov a bola umiestnená blízko zdroja elektrického prúdu.

2. Nabitie batérie


Akonáhle je nabíjecia stanica na mieste, je čas nabiť robotickú kosačku. Zasuňte robotickú kosačku do nabíjecej stanice a pokračujte ďalším krokom, nabitím. Nabíjanie úplne vybitej batérie trvá 80 – 100 minút.

3. Položenie ohraničujúceho vodiča


Ohraničujúci vodič sa položí po obvode trávnatej plochy z dôvodu vytýčenia pracovnej plochy. Jednoducho ho pripevnite k zemi pomocou špeciálnych kolíkov a robotická kosačka bude presne vedieť, kde sa má otáčať. Okolo záhonov a kríkov vytvorte pomocou vodiča „ostrovy“, ktoré zabránia, aby na nich kosačka kosila.

4. Položenie navádzacieho vodiča


Úlohou navádzacieho vodiča je doviesť kosačku Husqvarna Automower® späť do nabíjacej stanice, keď potrebuje dobiť. Zapojte jeden koniec k nabíjacej stanici a položte vodič naprieč do najvzdialenejšieho miesta na vašej záhrade tak, aby ho robotická kosačka ľahko našla. Druhý koniec je pripojený k ohraničujúcemu vodiču, kde sa krížia. Ohraničujúci, ako aj navádzací vodič sú zapojené do nabíjacej stanice.

5. Relax


Zapnite vašu kosačku Husqvarna Automower®, zadajte váš štormiestny PIN kód, nastavte výšku kosenia a nastavte pracovné hodiny. A to je všetko! Robotická kosačka sa sama nabije predtým, než vyrazí – do miest, kde ste už naposledy kosili trávu vy sami.
Share this: